Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

де знайти доглядальницю?

Доброго дня. По рекомендації подруги натрапила на ваш форум. Ситуація така: я думаю, що у моєї бабусі деменція. Шукала інформацію в інтернеті, то симптоми схожі. Вона впізнає мене, маму, сестру, все добре, але ввесь час говорить, шо не може знайти свої прикраси, шо їх вкрала її подруга, а ми потім ті її сережки і кольца знаходимо в шухляді на кухні, або серед постільної білизни. Я запідозрала неладне. Так як я сама живу в Вишневому, а мама з сестрою і бабуся в іншому місті,  то я вирішила подзвонити в "Центр надання безоплатної правової допомоги", щоб дізнатись, куди йти і що робити. Там нічого не знають, тому направили мене до управління праці. Але потім передумали, і сказали, що самі сходять і все дізнаються для мене.

Там повідомили, що спочатку треба бабусі йти до сімейного лікаря, вона проводить  огляд і якась лікарська комісія має встановити, що у неї є інвалідність першої чи другої групи і там має обов'язково бути написано "Потребує сторонньої допомоги", тільки після цього, вона зможе отримати пенсію по інвалідності, або її звичайну пенсію. Так, як вона раніше працювала на залізниці, то її пенсія вища, ніж та, по інвалідності, тому думаю, ми не будемо їй ту пенсію оформляти. А от, якшо ми хочемо, щоб за бабусею доглядала мама і їй йшов стаж, то вона повинна звернутись у ЦНАП і там все оформляють тепер. Але виплата дуже маленька, близько 2000 грн. Моя мама працює, я і сестра теж, то ми б краще найняли людину, але де шукати сідєлку я не знаю. Можливо тут хтось має інформацію. Чи є якийсь сайт?

Доброго дня, шановна пані Тетяно.

Так, дійсно, згідно Українського законодавства, для того, аби мати можливість отримувати догляд та виплати по догляду, необхідно пройти складну та довгу процедуру оформлення інвалідності. Після чого ваша бабуся матиме право на пенсію по інвалідності, а, людина, що її доглядатиме - компенсаційні виплати та нарахування стажу

Кроки, які вам необхідно пройти:

  1. звернутись до сімейного лікаря задля постановки діагнозу. Після чого збирається лікарська комісія, яка його підтверджує.
  2. Ви повинні звернутись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, які зобов'язані оформити щомісячні компенсаційні виплати.
  3. Відповідно до пункту 6 Переліку територіальний центр забезпечує безоплатне, в обсягах, визначених державними стандартами, соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше чотирьох місяців), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, що мають забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку або визнані інвалідами в установленому порядку.

Простіше кажучи, держава не передбачає надання безкоштовної соціальної допомоги по догляду особам похилого віку, які мають працездатних рідних (тобто ви, чт ваша мама, чи сестра зобов'язані здійснювати догляд за бабусею).

Але ви маєте право на платні соціальні послуги:

"Відділення соціальної допомоги вдома може здійснювати обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу.
Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати."
Якщо ж вам такий варіант не підходить, ви можете скористатись послугами агенцій по підбору персоналу. Нам вдалось знайти такі:
Успіхів вам! Якщо виникнуть питання, радо допоможемо!

Дякую, буду дивитись, та шукати.

Можливо хтось уже користувався послугами сідєлок і може порадити конкретну людину?