Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

агресивна поведінка при деменції. Рекомендації Олени Андрів (експерт по догляду)

"Уявіть собі:

  • Ви вдома самі і хочете потрапити в кімнату дітей, так як вам здається, що там пожежа, але двері замкнені і ви не можете врятувати рідних людей.
  • Ви лежите в ліжку і не розумієте, де ви перебуваєте; вам хочеться втекти, але ви прив'язані і не можете встати.
  • Ви прокинулися, а перед вами незнайома жінка - вона починає вас роздягати, ви кричите, б'єтеся, але це її не зупиняє.
  • Ви обідаєте в ресторані, і офіціант хоче вам засунути в рот таблетки - ви стискаєте губи, але він продовжує пхати вам таблетки силою."

Олена Андріїв пропонує спробувати уявити вищеперелічені приклади і спробувати зрозуміти, чому людина з деменцією поводиться агресивно.

Вся проблема в комунікації. Більшість людей не намагається зрозуміти та прийняти світ людини з деменцією, а намагаються силою "повернути" людину до звичного життя.

Наприклад, якщо ваша близька людина шукає маму, краще не нагадуйте, що вона померла, не змушуйте людину заново пережити цю втрату. Або якщо ваша підопічна сидить і без кінця мне подушку, то зрозумійте: в її світі вона місить тісто, щоб приготувати для всієї родини до обіду вареники, і переживає, що може не встигнути. Якщо ви спробуєте їй перешкодити, відняти подушку, то будете не подушку відбирати, а вечерю у її сім'ї.

Важливо розуміти, що все, що відбувається з точки зору хворого може виглядати зовсім по-іншому: власні дії та вираження для нього мають сенс. У свою чергу людина не розуміє, що говорять або роблять інші люди, які вважають себе здоровими. Наприклад, на останніх стадіях розвитку деменції хворому може бути незрозуміло, чому абсолютно чужа, з його точки зору жінка, стверджує, що вона його дочка, і ходить по його квартирі, як у себе вдома. Така поведінка викликає страх і захисні дії. Агресія, крик, прагнення втекти, а також пасивне відсторонення і депресивна поведінка цілком можуть розглядатися як спроба бути зрозумілим, розібратися з незнайомою і лякаючою ситуацією. Постарайтеся встановити причини агресивної поведінки і дійте в залежності від цього.

https://pro-palliativ.ru/library/vebinar-uhod-za-bolnym-c-dementsiej-problemy-kommunikatsii/