Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

Деменція і COVID-19

У червні 2021 року, в США було проведене дослідження, яке вказує на вплив вірусу SARS-COV2 на функціонування мозку. Однак ще не зовсім зрозуміло, як вірус призводить до неврологічних проблем, наголошується в звіті.

У своєму дослідженні вчені за допомогою штучного інтелекту вивчили дані пацієнтів з хворобою Альцгеймера і COVID-19. Вони виміряли близькість між генами/білками пацієнтів з SARS-CoV-2 і генами, пов'язаними з декількома неврологічними захворюваннями, де більша близькість передбачає наявність пов'язаних або спільних шляхів захворювання. Дослідники також проаналізували генетичні фактори, які дозволили SARS-COV-2 інфікувати тканини і клітини мозку.

Далі вчені досліджували потенційний зв'язок між COVID-19 і нейрозапаленням і пошкодженням мікросудин головного мозку, які є відмінними ознаками хвороби Альцгеймера.

"Ми виявили, що інфекція SARS-CoV-2 значно змінила маркери хвороби Альцгеймера, залучені в запалення мозку", - вказав провідний автор дослідження доктор Фейсюн Чен.

"Ці дані показують, що вірус може впливати на кілька генів або шляхів, що беруть участь в нейрозапаленні і пошкодженні мікросудин головного мозку, що може призвести до когнітивних порушень, подібних до хвороби Альцгеймера", - додав він.

"У підсумку, ми сподіваємося прокласти шлях для досліджень, які приведуть до біомаркерів, що піддаються тестуванню і вимірюванню, які можуть ідентифікувати пацієнтів з найвищим ризиком неврологічних ускладнень з COVID-19", - резюмував доктор Чен.

Cleveland Clinic-led Study Identifies How COVID-19 Linked to Alzheimer’s Disease-like Cognitive Impairment