Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

Якісна допомога людям із деменцією

Нижче наведено основні складові надання якісної допомоги людям із деменцією професійною спільнотою.

В центрі якісної допомоги людям із деменцією стоїть в першу чергу сама людина, її особистість.

Людина, яка живе з деменцією, - це більше, ніж діагноз. Важливо знати унікальну і цілісну людину, включаючи її цінності, переконання, інтереси

  • Наступим кроком є точне виявлення та діагностика.

Від чіткості встановлення діагнозу залежить подальше життя дементного. Можливо потрібен лише якісний догляд та сприятливе середовище, а можливо необхідне медичне, чи, навіть, операційне втручання.

  • Оцінка та планування догляду.

Необхідно чітко донести інформацію як до дементного так і до тих осіб, що його доглядають, без складних медичних термінів та нюансів про подальші перспективи. Спеціаліст може і повинен володіти усіма науковими термінами, але перевантажувати цією інформацією родичів не потрібно. Важливо спільно розробити план догляду.

  • Медичний супровід

Намагайтеся зрозуміти роль медичних працівників у догляді за людьми, які живуть з деменцією, та внесок, який вони роблять у цей догляд. Важливо розуміти та підтримувати використання фармакологічних засобів втручання, коли це необхідно. Адже на першому місці -  безпека, добробут і якість життя.

  • Освіта та підтримка людей, які живуть з деменцією та їх доглядальників.

Тут потрібно приділити особливу увагу ранньому втручанню та навчанню особливостей взаємодії, коли літня людина ще взмозі самостійно приймати рішення щодо подальшого свого догляду та життя в цілому.

  • Активне спостереження за поведінковими та психологічними симптомами деменції та підтримка повсякденного життя.

Зміни в поведінці та когнітивних здібностях - результат змін у мозку. Впроваджуйте нефармакологічні практики, орієнтовані на людину.
Врахуйте усі особливості, та розробіть систему оцінки ефективності вашого втручання та, за необхідності, редагуйте ваші дії.

  • Сприятливе та терапевтичне середовище.

Створіть почуття спільності та приналежності. Людина, яка доглядає за дементним повинна відчувати себе частиною спільноти та бути нею.
Відповідно, отримувати допомогу, підтримку та мати право на особистісні реації. Доглядальник та дементний - команда, і середовище, в якому вони перебувають повинно бути комфортним для усіх.

  • Перехід та координація послуг.

Часто трапляється так, що догляду вдома не достатньо, і доглядальник повинен супроводжувати свого підопічного на всіх етапах,
наприклад - за необхідності переходу до спеціалізованого закладу або медичної установи.