Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

Галюцинації при деменції. Що робити?

Перш ніж рекомендувати яку лінію поведінки обрати, хотіли б звернути увагу, що галюцинації при деменції зустрічаються далеко не так часто.

Поява галюцинацій часто свідчить про нестабільність стану хворої людини. При цьому поява галюцинацій може бути обумовлено фізичним неблагополуччям, яке спричинило за собою погіршення психічного стану. З цього випливає, що галюцинації при деменції вимагають лікарського втручання, для визначення причин їх появи і підбору терапії.

У виборі моделі спілкування з людиною завжди треба керуватися тим, яку мету ви переслідуєте. При відстоюванні власної правоти і в пошуку компромісу, людина поводиться по-різному. Спробуємо розібрати обидва варіанти.

Варіант 1. Коли ви спілкуєтесь із людиною з деменцією, яка має галюцинації ,довести свою правоту, залучаючи логічні висновки, безглуздо - деменція може не дозволити прийняти ваші доводи. А наполегливість в їх відстоюванні здатна спровокувати конфлікт. Побережіть власний психічний стан та стан вашого підопічного.

Варіант 2, в якому, з метою уникнення конфлікту, відбувається проходження переживань дементного, менш проблемний, хоча по-своєму не простий. Зміст галюцинацій може нести в собі загрозу і підігравання може цю загрозу посилити. Але навіть якщо зміст галюцинацій не несе загрози, акцентування уваги на них здатне привести до формування тривоги у пацієнта. А в доглядальника, при тривалому підтриманні помилкових образів, виникає втома і роздратування.

Рекомендації фахівців - не переконувати і не підігрувати, а вибрати компромісну лінію поведінки: постаратися не акцентувати увагу на переживаннях хворого, спробувати відвернути увагу на інші, більш близькі й зрозумілі події або спогади. Якщо ця лінія поведінки виявиться неефективною, тим більше підстав не відкладати візит до лікаря для оцінки стану і підбору терапії.