Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

Харчування людини з деменцією: відмова від їжі

Харчування людини з деменцією з часом стає все більшою проблемою, адже захворювання змінює не тільки  пам'ять, а й сприйняття запахів і смаків, харчові звички і уподобання. Людина починає вередувати, «перебирати харчами», а то й зовсім може відмовитися від їжі.
Причин такої поведінки безліч, відповідно і рішень у цій задачі не одне:
✔Емоційне порушення - депресія часто є причиною зниження апетиту, прийом відповідних препаратів може повернути пацієнтові колишній апетит, якщо пацієнт дезорієнтований і наляканий, не впізнає близьких, варто відкласти прийом їжі до тих пір, поки він не заспокоїться, іноді відмова від їжі може бути демонстративним протестом, тоді варто проявити доброту і турботу, з'ясувати причину невдоволення і поступово звести протест на «ні».
✔Відсутність голоду - може бути наслідком змін в структурах мозку, які відповідають за систему «голод-апетит», тоді за пів години до прийому їжі варто запропонувати свіжі овочі або салат з них, вони допоможуть активувати травлення; інша причина відсутності голоду - малорухливий спосіб життя, в цьому випадку можна спробувати його «нагуляти» (прогулянки, фізичні вправи, посильна робота по дому та ін.)
✔Труднощі з пережовування і ковтанням їжі - необхідно підтримувати здоров'я порожнини рота і підбирати їжу по консистенції, щоб хворому було комфортно її приймати. При тяжких порушеннях функції ковтання на пізніх стадіях, для годування пацієнта може бути встановлений спеціальний зонд.
✔Запори часто зустрічаються у людей похилого віку, в тому числі і хворих на деменцію, вони часто пов'язані з недостатнім вживанням води, клітковини (овочі, фрукти, цільнозернові злаки) і низькою фізичною активністю, можуть викликати неприємні відчуття здуття і тяжкості в животі і приводити не тільки до зниження апетиту, але і погіршення загального самопочуття.
Чим би не була викликана відмова від їжі, вона може привести до втрати ваги і погіршення здоров'я людини, тому важливо робити харчування гнучким в залежності від режиму дня, харчових уподобань, фізичної активності. При необхідності, можна скоротити або збільшити кількість прийомів їжі, ввести спеціальні коктейлі для підтримки калорійності їжі і балансу білків, жирів і вуглеводів, забезпечення необхідними вітамінами і мікроелементами. Якщо відмова від їжі не коригується вищепереліченими заходами, варто звернутися до лікуючого лікаря і обстежити пацієнта на наявність більш серйозних причин.