Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

Уляна Супрун про лікування деменції

"Складність медикаментозної терапії різних форм деменції та її супутніх психічних станів, як-от психоз, полягає в тому, що ліки варто добирати, переглядати ефективність, і складно врахувати можливу взаємодію. Низка психолітичних препаратів викликає запаморочення і падіння, що може закінчитися переломом, а деякі антидепресанти — втрати калію.

Хворобу Альцгеймера лікують інгібіторами холінестерази: донепезилом, або галантаміном, чи рівастігміном. Додатковою терапією, чи другою ланкою в разі неефективності першої є мемантин. Деменцію з тільцями Леві лікують тими ж препаратами, але їхня пріоритетність різна: донепезил чи ривастигмін є першою ланкою, другою — галантамін, а третьою — мемантин.

В разі судинної деменції ці ліки прописують лише якщо є супутня хвороба Альцгеймера чи деменція з тільцями Леві. Терапія судинної деменції торкається передусім чинників, що призводять до проблем із судинами: порушеного балансу холестеролу, цукрового діабету та високого тиску.

В описі низки ліків йдеться про їхню ефективність в разі різних форм деменції чи лікування інсульту, проте клінічні протоколи їх не включають, а незалежні дослідження повідомляють про суперечливі чи явно погані результати."

Ми закликаємо не займатись самолікуванням та завжди звертатись до лікаря!

Більше інформації від ексміністерки охорони здоров'я можна знайти за посиланням: https://suprun.doctor/zdorovya/yak-zapobigti-demencziyi.html?=page477