Ціль форуму

Створити платформу для спілкування осіб, які доглядають за людьми із деменцією (родичів, соц. робітників), де ті матимуть змогу ділитись своїми переживаннями, історіями, та рецептами успіху, надавати посилання на корисні статті, відео, чи інші сайти на тему деменції.

Правила форуму

  • З повагою ставтесь один до одного. Коментарі, що містять образи, насмішки та лайку в адресу інших коментаторів будуть видалені.
  • Якщо ви надаєте посилання на якісь статті чи публікації, будь ласка, впевніться у надійності джерела. Ми дбаємо про те, аби інформація була максимально достовірною.
  • Пам’ятайте, ви не самі!
Будь ласка, або Реєстрація , щоб створювати дописи та теми.

шукаю пораду.

Доброго дня. У мене в мами рак грудей, вже пішли метастази. Робили експериментальну хімію, надіялись, що допоможе, але ні. Вона зробилась дуже вредна. Я почала шукати в інтернеті, думала, то хвороба на неї так вплинула, чи та хімія, але тепер не впевнена, бо прочитала про деменцію і її поведінка дуже схожа. Вона зараз у лікарні, я її доглядаю. Мій отпуск закінчився, треба вертатись на роботу, а вона каже, що я погана дочка, шо хочу лишити її, збутись, що хочу, щоб вона вмерла і т. д. А мені треба гроші заробляти на лікування, бо вже і так багато потратили, а ше треба не мало. Можете підказати, як бути? Це ця деменція, чи рак себе так проявляє?

Доброго дня, пані Наталю. Згідно тієї інформації, що ми знайшли, то, дійсно, деякі види раку та терапії можуть впливати на когнітивні здібності особистості. На сайті https://www.livestrong.org/ є інформація про те, шо може вплинути на зниження когнітивних функцій.

Також, згідно дослідження, яке проводилось у Швеції, ті пацієнти, які тривалий період лікувались від раку, більше 10 років, мали більш високий ризик розвитку деменції, ніж у контрольній групі. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fonc.2020.00073/full

Наприклад, пухлина розташована в головному чи спинному мозку, або лікування проводиться безпосередньо через ЦНС, хіміотерапія та опромінення головного мозку.  Тут потрібно обговорювати з лікарем, який підбирав лікування. Він повинен був сповістити вас про можливі наслідки.

Також, існує ймовірність, що деменція розвивається паралельно раку. І на людину "накладається" дві хвороби.

Скажіть, будь ласка, з якого ви міста? Можливо, ми зможемо вам підказати, куди звернутись за психологічною допомогою. Ви зараз переживаєте непростий період, тому підтримка не завадить.

Мама померла тиждень тому, рак її поглинув.

Вона дуже мучилась.

Я головою розумію, шо всі ми смертні і, це мало статись, але все рівно, дуже боляче...

Вибачте, що пишцу тут не по темі.

Доброго дня, пані Наталю.

Ми щиро співчуваємо вашій утраті.
Іноді, описавши наші почуття та переживання, стає легше, тому можете сміливо тут писати. Ви не будете засуджені чи осуджені, адже горе - почуття, яке не піддається критиці і кожен має право переживати свій біль по-своєму.

Тримайтесь!