Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

Чи впливає тривалий репродуктивний вік на розвиток деменції у жінок

Згідно з дослідженням Північно-Американської асоціації жінок з менопаузою, прийнято вважати, що естроген відіграє певну роль у ризику розвитку хвороби Альцгеймера у жінок. Але, в новому дослідженні був використаний інший підхід до виявлення ризиків захворіти на Альцгеймера. Так, виявлений зв'язок між тривалістю репродуктивного життя жінки і впливом ендогенного естрогена та рівня маркерів спинномозкової рідини.

Хвороба Альцгеймера становить 60-70% усіх діагнозів деменції. Що, відповідно, робить її найрозповсюдженішою формою деменції. Приблизно, дві третіх хворих - жінки. І не дивно, адже тривалість життя жінок вища, ніж чоловіків. А, вік, як ми знаємо, найвищий фактор ризику.

Поширеність хвороби Альцгеймера швидко зростає, тому було проведено безліч досліджень, для з'ясування інших факторів ризику, особливо тих, що пов'язані з різницею статі. Попередні дослідження показали зв'язок між підвищеним та пониженим рівнем естрадіолу на ризик розвитку деменції, в той час, як інші дослідження не виявили такого зв'язку. Деякі дослідження показали, що гормональна терапія після менопаузи може підвищити ризик деменції, але в той самий час, інші дослідження це спростовують. Як же зрозуміти та розібратись із цим, коли дослідження суперечать один одному?

В новому дослідженні взяла участь невелика кількість жінок, що мали природне протікання менопаузи. За ними спостерігали впродовж 25 років. Спираючись на результати аналізів зразків спинномозкової рідини, дослідники дійшли висновку, що більш тривале репродуктивне життя пов'язане з підвищенням рівня біомаркерів Хвороби Альцгеймера в доклінічній фазі захворювання, тобто у жінок без деменції. Але для більш точного підтвердження цих даних, необхідне масштабне дослідження.

Дані взяті зі статті "Репродуктивний період та доклінічні маркери спинномозкової рідини хвороби Альцгеймера. 25-річне дослідження"

https://medicalxpress.com/news/2021-07-longer-reproductive-period-women-greater.html