Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

Деменція і COVID-19

У червні 2021 року, в США було проведене дослідження, яке вказує на вплив вірусу SARS-COV2 на функціонування мозку. Однак ще не зовсім зрозуміло, як вірус призводить до неврологічних проблем, наголошується в звіті.

У своєму дослідженні вчені за допомогою штучного інтелекту вивчили дані пацієнтів з хворобою Альцгеймера і COVID-19. Вони виміряли близькість між генами/білками пацієнтів з SARS-CoV-2 і генами, пов'язаними з декількома неврологічними захворюваннями, де більша близькість передбачає наявність пов'язаних або спільних шляхів захворювання. Дослідники також проаналізували генетичні фактори, які дозволили SARS-COV-2 інфікувати тканини і клітини мозку.

Далі вчені досліджували потенційний зв'язок між COVID-19 і нейрозапаленням і пошкодженням мікросудин головного мозку, які є відмінними ознаками хвороби Альцгеймера.

"Ми виявили, що інфекція SARS-CoV-2 значно змінила маркери хвороби Альцгеймера, залучені в запалення мозку", - вказав провідний автор дослідження доктор Фейсюн Чен.

"Ці дані показують, що вірус може впливати на кілька генів або шляхів, що беруть участь в нейрозапаленні і пошкодженні мікросудин головного мозку, що може призвести до когнітивних порушень, подібних до хвороби Альцгеймера", - додав він.

"У підсумку, ми сподіваємося прокласти шлях для досліджень, які приведуть до біомаркерів, що піддаються тестуванню і вимірюванню, які можуть ідентифікувати пацієнтів з найвищим ризиком неврологічних ускладнень з COVID-19", - резюмував доктор Чен.

Cleveland Clinic-led Study Identifies How COVID-19 Linked to Alzheimer’s Disease-like Cognitive Impairment