Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

як допомогти літній людині в спеку

Уникати прогулянок під сонцем

Тривалі прогулянки під прямим сонячним світлом можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. Особливо якщо не прикривати голову парасолею чи головним убором та не пити достатньо води.

Пити воду

Якщо у вас немає доступу до питної води, але є чай, сік чи компот, то їх можна випити. Але оптимальний варіант усе-таки пити воду: вона найкраще втамовує спрагу та її найлегше сприймає організм.

Кількість води, яку варто пити, залежить від активності впродовж дня. Рекомендують під час спеки мати біля себе пляшку води і робити кілька ковтків кожних 20-30 хвилин. Особливо під час прогулянок.

Носити одяг з довгими рукавами із натуральних тканин

Під час спеки варто носити вільний одяг із довгими рукавами, яке покриває тіло. Він має бути світлим та із натуральних тканин: так одяг буде пропускати повітря, відбивати сонячні промені та захищати шкіру від різних шкідливих процесів під дією сонця.

Вдома не обов'язково носити довгі рукави, але важливо зберігати натуральність тканин. Це можуть бути легкі вільні халати, або костюми. взуття має бути легким та відкритим. Можна ходити босоніж, якщо покриття підлоги дозволяє.

Носити головні убори

Головні убори мають бути світлих кольорів – так вони відбиватимуть сонячні промені й голова нагріватиметься менше. Висока температура не буде впливати на мозок – це зменшує ризик отримати тепловий удар. Деякі види головних уборів захищають ще обличчя та шию від сонячних опіків. Це дуже важливо, адже відкриті сонячні промені шкідливі для нашої шкіри.

Вмиватись  водою

 Вмиватись  водою під час спеки можна, і це досить корисно: ми охолоджуємо верхній шар шкіри і запобігаємо перегріванню інших органів. Тому, якщо є можливість впродовж дня вмиватись або виконувати інші водні процедури – цим треба користуватись.

Але, зверніть увагу, вода не повинна бути холодною.

Під час сну, або відпочинку в ліжку можна змочити простирадло, щоб охолодитись

Відмовитись від жирної та солоної їжі

Не рекомендують під час спеки вживати смажену їжу: вона зігріває організм і важко перетравлюється. Крім того, варто відмовитись від солоних продуктів і менше солити страви.

У літній період радять скоротити кількість жирних і солодких страв, бо вони важче перетравлюються. Або й узагалі відмовитись від них. Улітку нам потрібно менше калорій: організму не треба витрачати енергію, щоб зігрітись.

Також радять зменшити кількість білків у раціоні, особливо тваринних. Наше тіло витрачає більше енергії на перетравлення білка, тож нагрівається сильніше.

 

 

Як вберегтись від спеки