Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

5 міфів про деменцію

  1. Деменція та Альцгеймер = одне і те ж. 

Це міф.  Хвороба Альцгеймера  це тип деменції, на який припадає 60–80% усіх випадків деменції.

Національний інститут старіння визначає деменцію як втрату когнітивного функціонування  мислення, запам'ятовування та міркування  та поведінкових здібностей настільки, що це заважає повсякденному життю та діяльності людини.

При хворобі Альцгеймера вражається «сіра речовина» головного мозку що призводить до втрати пам'яті і прогресуючого слабоумства. Це порушення мозкових процесів, не фізичних функцій. Воно зумовлене накопиченням β-амілоїду (продукту розпаду білка), здатного до утворення волоконних структур.

2. Якщо деменція є у члена моєї родини, то буде і у мене

Це не правда. Хоча в деяких формах деменції існує генетичний компонент, більшість випадків не мають міцного генетичного зв'язку.

оловним фактором ризику розвитку деменції є вік, хоча якщо у батьків чи бабусь і дідусів розвинулася хвороба Альцгеймера, коли вони були молодшими за 65 років, ймовірність її генетичної передачі вища.

Однак, деменція на ранніх стадіях є відносно рідкісною. Це трапляється приблизно в 5,5% усіх випадків хвороби Альцгеймера.

Отже, більшість випадків деменції є хворобою Альцгеймера та, відповідно, не є спадковими. 

FTD (лобно-скронева деменція), яка зустрічається набагато рідше, має сильніший генетичний зв’язок, але якщо у батьків чи бабусь і дідусів розвивається такий стан, це не означає, що у дітей чи онуків він гарантовано розвинеться.

        3. Деменція вражає лише літніх людей

Вік є фактором ризику розвитку деменції, але вона може вразити й молодих людей у деяких випадках. Вчені підрахували, що у людей у 0,038–0,26% людей віком 30–64 років розвивається деменція раннього віку. За деякими оцінками , у Великобританії є 42 325 людей, у яких діагностували деменцію молодого віку. (Ref Dementia UK, 2nd edition 2014, Alzheimer’s Society). Це 5% від 850,000 людей, у яких була діагностована деменція.

У віковій категорії 55–64 років явище це зростає майже до 420 осіб на 100 000, або 0,4%.

https://www.youngdementiauk.org/young-onset-dementia-facts-figures

4. Втрата пам’яті завжди означає деменцію

Хоча втрата пам’яті може бути раннім симптомом деменції, це не обов’язково означає початок цього стану. Пам’ять людини може бути непередбачуваною, і ми всі час від часу забуваємо про щось. Однак якщо втрата пам’яті заважає повсякденному життю, краще поговорити з лікарем.

Інколи проблеми з пам'яттю не стосуються інших форм деменції. Наприклад, ранні ознаки та симптоми FTD можуть включати зміни настрою та особистості, мовні труднощі та нав'язливу поведінку. До речі, такий початок деменції більш характерний для молодших людей. «Мы видим, что первые симптомы у молодых людей обычно не те, которых можно было бы ожидать, когда вы думаете о деменции»;«Вместо ухудшения памяти молодые люди чаще проявляют изменения в поведении или эмоциях, а иногда и языковые проблемы», - Стіві Хендрікс - одна з авторів дослідження, з Центру Альцгеймера Маастріхтського університету в Нідерландах.

            5. Деменція означає кінець осмисленого життя

На щастя, це не так. Багато людей з діагнозом деменції ведуть активне, змістовне життя. Деякі люди побоюються, що якщо лікар діагностує у них деменцію, вони більше не зможуть виходити на прогулянку самостійно і їм доведеться негайно припинити керування своїм транспортним засобом, та і взагалі вішають на себе ярлик, що вони нічого не здатні, життя закінчилось

Звичайно, подібні зміни виникають при прогресуванні хвороби, але у легких випадках людина може продовжувати вести повноцінне життя. При правильному догляді, людина з підтвердженою деменцією, може дуже багато років знаходитись на першій, легкій формі.

"Занадто багато людей замало знають про деменцію. Багато хто вважає, що діагноз деменції означає, що хтось відразу не здатний жити нормальним життям, тоді як міфи та непорозуміння продовжують сприяти стигмі та ізоляції, що відчувається багатьма людьми", – пояснює Джеремі Хьюз, колишній керівник Товариства хвороби Альцгеймера.

"Ми хочемо запевнити людей, що життя не закінчується, коли починається деменція," – каже Джеремі Хьюз.