Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

Як організувати переїзд дементної людини?

Дім для будь-якої людини - це спокій, затишок та безпека. І тут мова йде не про стіни, а про внутрішній стан та переживання. Для людей із деменцією це ще і єдине звичне середовище, де вони більш-менш орієнтуються, тому для них будь-який переїзд - це чималий стрес, на який у них часом не вистачає психічних ресурсів.

Зміна звичного на нове, відсутність друзів і знайомих поруч, можуть мати серйозний негативний вплив на душевне і фізичне здоров'я. І якщо все-таки переїзд неминучий, необхідно заздалегідь підготувати вашого родича, обговорити з ним цю подію.
Дуже важливо правильно організувати проживання для вашого рідного в новому місці: не бажано розміщувати маму чи тата «в куточку», чи "на проході". У літньої людини повинен бути свій світ: треба в одному будинку ці світи розділити, інакше всі члени родини не зможуть почувати себе добре. Сусідство кількох світів в квартирі також не повинно перетворюватися в ув'язнення літньої людини в одній з кімнат. У неї повинен бути не тільки свій "куток", а й максимальний можливий при її стані, доступ до всього як у квартирі, так і поза нею.
Запитайте, які речі вашій близькій людині найбільш дорогі. Візьміть з собою його улюблений стілець або крісло, статуетку, картину або декоративну подушку, альбом з фотографіями, улюблений посуд, плед і навіть домашнього вихованця, якщо є така можливість. Шукайте способи зробити так, щоб вона відчувала себе вдома.
Після переїзду підтримуйте спілкування родича з колишніми друзями, сусідами, допоможіть завести знайомства з новими сусідами, давайте посильні доручення, залучайте в життя сім'ї, наскільки це можливо. Так адаптація пройде швидше і легше.
Але буває і так, що бабуся чи дідусь ніяк не можуть звикнути до нового місця і наполягають на поверненні додому. Що робити в такій ситуації? Як переконати їх залишитися?
❗️ Обговоріть з ними всі плюси від проживання в новому місці, в розмові періодично помічайте ці переваги, ні в якому разі не дорікайте їм  у невдячності;
❗️ Потрібно звернутися до них, що саме дає їм відчуття дому, постарайтеся адаптувати ці деталі до нової спільного життя;
❗️ Давайте прямі відповіді на прямі запитання про їх повернення до себе додому, використовуйте переконливі аргументи, наприклад «Ми не може відвезти тебе додому, тому що ми не зможемо бути поруч і допомогти в потрібний момент...»;
❗️ Відволікайте їх від цих думок, переводьте розмову на інші цікаві їм теми, запропонуйте перекусити, послухати музику або подивитися фільм, навіть якщо вони вже збирають валізу.
Звичайно, вам буде потрібно вся ваша мудрість, любов і такт, щоб розрядити обстановку, але з часом ці ситуації будуть виникати все рідше, люди звикають до всього.