Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

Харчування людини з деменцією: відмова від їжі

Харчування людини з деменцією з часом стає все більшою проблемою, адже захворювання змінює не тільки  пам'ять, а й сприйняття запахів і смаків, харчові звички і уподобання. Людина починає вередувати, «перебирати харчами», а то й зовсім може відмовитися від їжі.
Причин такої поведінки безліч, відповідно і рішень у цій задачі не одне:
✔Емоційне порушення - депресія часто є причиною зниження апетиту, прийом відповідних препаратів може повернути пацієнтові колишній апетит, якщо пацієнт дезорієнтований і наляканий, не впізнає близьких, варто відкласти прийом їжі до тих пір, поки він не заспокоїться, іноді відмова від їжі може бути демонстративним протестом, тоді варто проявити доброту і турботу, з'ясувати причину невдоволення і поступово звести протест на «ні».
✔Відсутність голоду - може бути наслідком змін в структурах мозку, які відповідають за систему «голод-апетит», тоді за пів години до прийому їжі варто запропонувати свіжі овочі або салат з них, вони допоможуть активувати травлення; інша причина відсутності голоду - малорухливий спосіб життя, в цьому випадку можна спробувати його «нагуляти» (прогулянки, фізичні вправи, посильна робота по дому та ін.)
✔Труднощі з пережовування і ковтанням їжі - необхідно підтримувати здоров'я порожнини рота і підбирати їжу по консистенції, щоб хворому було комфортно її приймати. При тяжких порушеннях функції ковтання на пізніх стадіях, для годування пацієнта може бути встановлений спеціальний зонд.
✔Запори часто зустрічаються у людей похилого віку, в тому числі і хворих на деменцію, вони часто пов'язані з недостатнім вживанням води, клітковини (овочі, фрукти, цільнозернові злаки) і низькою фізичною активністю, можуть викликати неприємні відчуття здуття і тяжкості в животі і приводити не тільки до зниження апетиту, але і погіршення загального самопочуття.
Чим би не була викликана відмова від їжі, вона може привести до втрати ваги і погіршення здоров'я людини, тому важливо робити харчування гнучким в залежності від режиму дня, харчових уподобань, фізичної активності. При необхідності, можна скоротити або збільшити кількість прийомів їжі, ввести спеціальні коктейлі для підтримки калорійності їжі і балансу білків, жирів і вуглеводів, забезпечення необхідними вітамінами і мікроелементами. Якщо відмова від їжі не коригується вищепереліченими заходами, варто звернутися до лікуючого лікаря і обстежити пацієнта на наявність більш серйозних причин.