Цель форума

Создать платформу для общения лиц, ухаживающих за людьми с деменцией (родственников, соц. Работников), где те смогут делиться своими переживаниями, историями, и рецептами успеха, предоставлять ссылки на полезные статьи, видео или другие сайты по теме деменции.

Правила форума

  • С уважением относитесь друг к другу. Комментарии, содержащие оскорбления, насмешки и брань в адрес других комментаторов будут удалены.
  • Если вы предоставляете ссылки на какие-либо статьи или публикации, пожалуйста, убедитесь в надежности источника. Мы заботимся о том, чтобы информация была максимально достоверной.
  • Помните, вы не одни!
Please or Регистрация to create posts and topics.

шукаю пораду.

Доброго дня. У мене в мами рак грудей, вже пішли метастази. Робили експериментальну хімію, надіялись, що допоможе, але ні. Вона зробилась дуже вредна. Я почала шукати в інтернеті, думала, то хвороба на неї так вплинула, чи та хімія, але тепер не впевнена, бо прочитала про деменцію і її поведінка дуже схожа. Вона зараз у лікарні, я її доглядаю. Мій отпуск закінчився, треба вертатись на роботу, а вона каже, що я погана дочка, шо хочу лишити її, збутись, що хочу, щоб вона вмерла і т. д. А мені треба гроші заробляти на лікування, бо вже і так багато потратили, а ше треба не мало. Можете підказати, як бути? Це ця деменція, чи рак себе так проявляє?

Доброго дня, пані Наталю. Згідно тієї інформації, що ми знайшли, то, дійсно, деякі види раку та терапії можуть впливати на когнітивні здібності особистості. На сайті https://www.livestrong.org/ є інформація про те, шо може вплинути на зниження когнітивних функцій.

Також, згідно дослідження, яке проводилось у Швеції, ті пацієнти, які тривалий період лікувались від раку, більше 10 років, мали більш високий ризик розвитку деменції, ніж у контрольній групі. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fonc.2020.00073/full

Наприклад, пухлина розташована в головному чи спинному мозку, або лікування проводиться безпосередньо через ЦНС, хіміотерапія та опромінення головного мозку.  Тут потрібно обговорювати з лікарем, який підбирав лікування. Він повинен був сповістити вас про можливі наслідки.

Також, існує ймовірність, що деменція розвивається паралельно раку. І на людину "накладається" дві хвороби.

Скажіть, будь ласка, з якого ви міста? Можливо, ми зможемо вам підказати, куди звернутись за психологічною допомогою. Ви зараз переживаєте непростий період, тому підтримка не завадить.

Мама померла тиждень тому, рак її поглинув.

Вона дуже мучилась.

Я головою розумію, шо всі ми смертні і, це мало статись, але все рівно, дуже боляче...

Вибачте, що пишцу тут не по темі.

Доброго дня, пані Наталю.

Ми щиро співчуваємо вашій утраті.
Іноді, описавши наші почуття та переживання, стає легше, тому можете сміливо тут писати. Ви не будете засуджені чи осуджені, адже горе - почуття, яке не піддається критиці і кожен має право переживати свій біль по-своєму.

Тримайтесь!