Як ми допомагаємо

Війна кардинально змінила життя в Україні. За таких обставин волонтери ТЛУ зосереджені на підтримці самотніх та вразливих літніх людей:

  1. Регулярні телефонні контакти з метою соціальної та моральної підтримки для виявлення потреб і проблем, інформування про наявність продуктів харчування в магазинах, ліків в аптеках тощо.
  2. Доставка продуктів харчування, медикаментів, засобів санітарії та гігієни нерухомим людям
  3. Забезпечення старих незахищених людей товарами першої потреби
  4. Приготування їжі для внутрішньо переміщених осіб (притулки)
  5. Прийом літніх ВПО, допомога їм адаптуватися до нового середовища
  6. Допомога літнім людям з обмеженою рухливістю ввійти/вийти з притулків чи підвалів
  7. Практична допомога одиноким літнім людям, які залишилися після евакуації молодих родичів.

Люди похилого віку надзвичайно вразливі у воєнний час. Особливо мешканці будинків-інтернатів геріатричного та психоневрологічного профілю. Найтрагічніша ситуація складається на окупованих російськими загарбниками територіях або в зоні бойових дій. Обстрілюють і руйнують житлові будинки для людей похилого віку, наприклад, житловий будинок у Кремінній (Луганська область), де заживо спалили 55 осіб, або в Лупарево (Миколаївська область), де будівлю знищили ракети. Або ж мешканці будинків престарілих разом із персоналом тижнями сидять у холодних і темних підвалах, рятуючись від нескінченних ракетних обстрілів. У будь-якому випадку поставка продуктів харчування та необхідних товарів повністю перекрита, адже російські орки стріляють у будь-яку техніку. В результаті літні люди страждають від голоду, нестачі ліків, стресу. Треба віддати належне працівникам будинків престарілих, які встигають якось купувати продукти. Але тут виникає питання фінансування.

Друг пізнається в біді

Першою на допомогу прийшла організація World Jewish Relief (Лондон, Великобританія). У перший же день війни, рівно 24 лютого, нам зателефонували колеги з WJR зі словами: «Чим ми можемо допомогти?»
Завдяки безкорисливій та миттєвій допомозі WJR ми змогли вчасно надати допомогу 17 будинкам престарілих. Також ми змогли підтримати літніх людей у Харкові та Донецькій області, переселенців з Ізюма та Маріуполя. Грошова підтримка допомогла врегулювати забезпечення харчуванням ВПО в Івано-Франківську та на Київському вокзалі. Близько 6000 літніх українців отримали допомогу.

WJR продовжує нам допомагати і зараз.

Допомога з Чехії

Моніка Хавлова від імені чеської неурядової організації “Sue Ryder” надіслала нам листа, який потрапив у папку «Спам», і ми його не помітили.Та, на щастя, Їй вдалося знайти нас у фейсбук. Це був початок нашого спілкування. Моніка, її друзі та колеги розпочали акцію зі збору коштів на підтримку людей похилого віку в Україні.

“Я не можу передати вам, яке тепле почуття це викликало. Гроші для нас сьогодні дуже важливі, але найбільш приємне – це та кількість  співчуття, дружби, людської любові… Так багато людей долучилося до цієї акції! Вони не дуже багаті – проте вони добрі та співчутливі. І так важливо знати, що нас підтримують прості люди”. – слова Галини Полякової, керівника ВБО “Турбота про літніх в Україні”

Щиро дякуємо всім нашим друзям у Чехії!

волонетри ТЛУ доставляють харчові набори
Івано-Франківськ. Готуємо гарячі страви для біженців. Куховарить Зінаіда Іванівна Зінько
Черкаси. Доставка гарячого обіду до одинокої старенької жіночки.
Хмельницький. Волонтери ТЛУ плетуть маскувальні сітки.
Допомога від ТЛУ доправлена до Охтирського геріатричного інтернату.
Жителька Охтирського геріатричного інтернату дякує за допомогу.
Житомир. Волонтери ТЛУ проводжають людей, які евакуюються. Харчові набору в дорогу.